Jak przygotować się do zdjęć?

Przygotowania

Pisałam już o pomyśle na sesję fotograficzną. Dziś pora na przygotowania. Skoro jest Dzień Mamy to najlepszym przykładem będą właśnie zdjęcia mamy.

Kochani, pamiętajcie, że nawet fotograf, który robi świetne zdjęcia musi na czymś bazować. Jeśli zaniedbacie fryzurę czy ubiór to może zemścić się na was. Oczywiście nie mówię aby przesadzać i biec od razu do fryzjera, ale troszkę może uważniej ułożone włosy czy fajniej podciągnięty makijaż na pewno nie zaszkodzą;)

Minimalizm jest najlepszy 

 Często zdarza mi się robić sesje maluszków w ich domowym zaciszu i pomimo, że jest skupiona na bobasie to robimy też kilka zdjęć z rodzicami.

Przygotować się więc musi cała rodzina. A jak? Ano przede wszystkim radziłabym brak wzorzystych materiałów. Mama w sukience w kropki lub drobne kwiatki a tata w koszuli w kratkę to, wierzcie mi, nie jest dobre połączenie;) Małe wzory odciągają uwagę od Was i maleństwa. Gładkie desenie są najkorzystniejsze. Pamiętajmy też by współgrały kolorystycznie. Oczywiście wzory też znakomicie się sprawdzają ale tu radzę ostrożność! Nie oboje na raz ubierajcie się w takie desenie a jak tak to trzeba uważać by wszystko współgrało.

Kolor? Też, jak najbardziej, najlepiej jednolite rzeczy. Można postawić na klasyczną biel bądź też np. sukienka w jednym innym kolorze. Również będzie bardzo przyjemna.

Wspaniałym przykładem jest rodzinka, którą niedawno fotografowałam. Neutralne jasne kolory ich ubrań sprawiły, że zdjęcia wyszły niezwykle  świetliście i promiennie.

nieomwlak_chłopiec
mama_synek
mama_syn
niemowlak_mama
maluszek_mama

Mama zachwyciła mnie delikatnym makijażem, śliczną naturalną fryzurą i jasną bluzką która harmonizowała ze strojem synka.

Pamiętajcie, minimalizm często bywa najlepszy! Czasem mniej znaczy więcej!

niemowlak_mma
rodzice_synek
rodzice_dziecko_całus
chłopiec_niemowlak_sesja
stópki_dziecięce
mama_synek_bobas

Przemiła sesja, przemiła rodzinka, z którą się spotkałam nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni. A dla wszystkich mam dziś składam najlepsze życzenia!

 

, , , ,

Leave a comment

Your email address will not be published.Field is required

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>